Překonejte se

Uspořádejte firemní akci v našem kraji a spojte ji se sportem! Z Ostravy na první beskydské kopce je to půl hodina jízdy. Na druhou stranu, do Jeseníků, cesta trvá jen o něco déle, za to na vás čeká nedotčená a málo osídlená krajina. Šanci dejte třeba také golfu nebo adrenalinu. Tak tedy sportu zdar!

sport

Jeseníky a Beskydy

Jeseníky a Beskydy nabízí sportovní vyžití po celý rok. V zimě zde funguje řada lyžařských areálů, díky upravovaným stopám si na své přijdou také běžkaři. Tuhá zima přeje bruslení na zamrzlých rybnících. V létě se nabízí cyklistika (mimochodem věděli jste, že z Ostravy můžete na kole dojet až pod Lysou horu?), pěší turistika včetně krásných tras pro vícedenní přechody hor, sjíždění řek nebo i plachtění na Slezské Hartě.

Více o vyžití v Jeseníkách → a Beskydech →.

Adrenalin

Ani adrenalinové sporty nejsou tomuto regionu cizí. Najdete u nás hned několik sportovních areálů s širokou nabídkou adrenalinových zážitků. Nejblíže Ostravě je Vaňkův kopec, kde nabízí tubing alias jízdu na nafukovacích člunech. Do Hei Parku v Tošovicích se jezdí například za rodeo býkem a bobovou dráhou. V Davidově Mlýně u Opavy se skáče takzvaný Mlynářský skok. Milovníci jízdy na horských kolech ocení stezky  v terénu (tzv. single trails). K nejvíce navštěvovaným patří Rychlebské stezky nebo Single Trails Bílá.

Více o dobrodružství a sportu v létě →.

Golf

Celkem šest golfových resortů z nás dělá výbornou destinaci pro milovníky golfu. Pokud zvolíte Ostravu za výchozí místo za golfovými zážitky, k nejbližší jamce to budete mít pouhých 20 minut cesty autem, k té nejvzdálenější pak necelých 40 minut.

Prosper Golf Resort Čeladná, jeden z největších resortů ve střední Evropě, nabízí dvě mistrovská 18-ti jamková hřiště, The Old Course architekta M. Á. Jimenése a The New Course. Resort je trojnásobným hostitelem PGA Eropean Tour a uspokojí ty nejnáročnější golfisty.

Kousek od golfového hřiště v Čeladné, mezi Lysou horou a Smrkem, se nachází Golf & Ski Resort Ostravice. 18ti jamkové hřiště bylo několikrát vyhlášeno jako hřiště roku čtenářů magazínu Golf Digest.

Ropice Golf Resort je dílem rakouského architekta H. G. Erhardta. 18-ti jamkové hřiště s výhledy na masiv Slezských Beskyd je dějištěm mnoha turnajů včetně turnajů České golfové federace. Jeho pestrost spočívá v četných bunkrech a vodních překážkách.

Nejblíže od Ostravy se nachází Šilheřovice Golf Club. V pohádkovém prostředí zámeckého parku s dominantou Rothschildova zámku se nabízí hra mezi vzrostlými vzácnými stromy.

Silesia Golf Resort Kravaře je situován v parku barokního zámku. Resort byl otevřen v roce 2012 po rozsáhlé rekonstrukci a rozšíření. Dnes nabízí 18ti jamkové mistrovské hřiště oblíbené mezi firemní klientelou.

Golf Resort Lipiny je zasazen do industriální krajiny mezi dva stále funkční doly. Na své si tady přijdou zkušení golfisté i začátečníci. V areálu se nachází 9-ti jamkové mistrovské hřiště, veřejnosti pak slouží 9-ti jamkové veřejné hřiště.

Více o golfu →.