O destinaci

Proč uspořádat akci v Ostravě?

1

Historie

Naši předci formovali evropskou civilizaci! Stopy v oblasti umění, architektury a kultury zde zanechaly takové osobnosti jako skladatel Leoš Janáček, zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud nebo genetik Gregor Mendel.

2

Architektura

Filmaři milují ostravskou scenérii plnou kontrastů. Moderní budovy, průmyslové lokality, sociální realismus z 50. let minulého století, architektura z režného zdiva, monumentální hrady a romantické zámky. Tvář tohoto regionu utvářeli proslulí architekti jako např. Hans-Georg Erhardt (golfový resort Ropice) nebo Camillo Sitte, který vdechl život jedné z ostravských městských části, Přívozu.

3

Industriál

Se založením Rudolfovy hutě olomouckým arcibiskupem Rudolfem v 19. století naplno vypukla průmyslová revoluce.  Továrna později přešla do rukou známých bankéřů Rothschildů, kteří ji dále rozšiřovali a zvelebovali. Dnes už se v Ostravě nic netěží a industriál u nás dostal nový rozměr i pro oblast MICE – v bývalých průmyslových prostorech je možné uspořádat jakoukoliv akci. Nevšední atmosféra zajištěna!

4

Kultura

Naše kulturní scéna šíří jméno Ostravy daleko za hranicemi Česka. Cestu k nám je tedy vhodné plánovat ve spojení s divadelními festivaly a kulturními akcemi, kterých je u nás v průběhu celého roku požehnaně.

5

Životní styl

Ostrava je nejzelenějším městem široko daleko. Divadla, kavárny, Stodolní ulice s více než šedesátkou barů, hospod a klubů, galerie nebo festivaly. O víkendu pak hurá na hory za sportem a relaxací. Tam všude rádi trávíme volný čas.

6

Vzdělání

Čtyři univerzity v kraji s více než 25 000 studentů z různých zemí studujících vše na co jen pomyslíte. Ostrava je pravým studentským městem.

7

Lidé

Vždy říkáme to, co si skutečně myslíme. A jakmile nás jednou poznáte více, můžete si být jisti, že máte přátele po celý život.

8

Multi kulti

Festivaly oslavující tradice různých zemí  jsou u nás jako doma. Folkór bez hranic, Korejské dny, Polské dny, Francouzský podzim a mnoho dalšího. Multikulturalismus máme v krvi.

9

Dostupnost

Od nás je to všude kousek. Pár kilometrů do Polska a Slovenska a z mezinárodního letiště Leoše Janáčka pak také všude do světa.

10

Kapacita

Malé, velké, honosné i střídmé. U nás zorganizujete akce jakéhokoliv typu a různých velikostí. S  více než 12 000 pokoji, 613 ubytovacími zařízeními (z toho 39 čtyřhvězdičkovými hotely) si můžete vybrat přesně to, co potřebujete.

Jak se k nam dostat

Jak se dostat do Ostravy?

Jsme srdcem Evropy

Moravskoslezský kraj leží uprostřed Evropy, jen pár kilometrů od polských a slovenských hranic.  Díky kvalitní infrastruktuře se k nám dostanete vcelku jednoduše. Nabízíme tři možnosti, jak se dostat do Ostravy:

Letecky

Region je dostupný letecky a to díky mezinárodnímu letišti, které leží pouhých 25 kilometrů od Ostravy.  V nabídce jsou přímá spojení do Londýna a Varšavy. Kromě těchto pravidelných linek se z a do Ostravy létá do dalších více než deseti destinací, a to především v letní sezóně. Ostravské letiště drží také zajímavé prvenství – je vůbec prvním letištěm v Česku, které je dostupné po železnici! Více naleznete na stránkách mezinárodního letiště Leoše Janáčka.

Do kraje se dá také bezproblémově dostat z blízkých letišť v Praze, Brně, Katovicích, Krakově, Bratislavě či Vídni.

Vlakem

Jet se dá také vlakem, a to přímo z Prahy. Pro pohodlnou cestu trvající zhruba tři hodiny mohou cestující využít služby hned tří dopravců, Českých drah, RegioJetu a LEO Expressu. Vlakové spojení si můžete vyhledat zde.

Po cestě

Využít se dá také dálniční sítě, která region propojuje nejen s hlavním městem Prahou, ale také s hlavními městy sousedních států, tedy z Varšavy, Bratislavy, Vídně a z Berlína.