Proč je náš kraj tak zajímavý pro MICE?

Krok nad rámec očekávání aneb zážitky se staly klíčovým prvkem pro úspěch kongresových událostí.

Kombinace dokonalého prostředí a neopakovatelných zážitků vytváří ideální podmínky pro úspěšné a zapamatovatelné kongresové události v našem regionu.

Moravskoslezský kraj je fascinující destinace spojující na první pohled zdánlivě neslučitelné prvky: industriální zázemí a přírodní krásy, které se vzájemně propojují napříč 6 turistickými oblastmi. Tato unikátní kombinace činí z kraje ideální místo nejen pro kongresovou turistiku, ale i pro ty, kteří touží po pestrém incentivním zážitku.  A co je vlastně zážitek? To je ta kouzelná věc, co vám zůstane v hlavě, i když už jste zpátky v běžném životě…

Na jedné straně v destinaci Severní Morava můžete objevit industriální srdce, které připomíná bohatou historii průmyslu v této oblasti. Města jako Ostrava nebo Karviná jsou plná průmyslových památek, které svědčí o éře těžby i těžkého průmyslu. Kongresoví účastníci zde mohou navštívit muzea, která přibližují vývoj industriálu, sfárat do dolu či si prohlédnout unikátní architektonické skvosty bývalých průmyslových objektů. Kongresová turistika je v regionu spojena s průzkumem industriálních památek, jako jsou Dolní Vítkovice, kde se moderní technologie kongresového sálu GONG mísí s atmosférou starého železářského komplexu. Představte si kreativní workshopy probíhající v rekonstruovaných průmyslových halách, kde se účastníci nechávají inspirovat historií a architekturou místa. Tato kombinace moderního myšlení a industriální atmosféry poskytuje jedinečný rámec pro výměnu nápadů a tvůrčí procesy.

Ostrava, „hlavní město“ Moravskoslezského kraje, a celý region se nebojí inovací a transformuje své industriální dědictví na zážitky a prostory pro akce, které zaujmou každého účastníka tohoto setkání. Tato místa propojuje Technotrasa, kde na vás čekají nezapomenutelné zážitky připomínající technickou a řemeslnou vyspělost severní Moravy a Slezska. Technotrasa.cz vám ukáže neopakovatelný genius loci technických památek i míst, která průmyslem stále žijí a nabídne jedinečný incentivní skupinový program.

Na druhé straně destinace Severní Morava láká příznivce přírody a (nejen) golfu a cykloturistiky. Krásné hory, jako jsou Beskydy či Jeseníky, údolí a meandry řek i široké pláně nabízejí ideální prostředí pro pořádání outdoorových aktivit spojených s kongresem. Delegáti se mohou zúčastnit horských túr, cyklistických výletů nebo si vychutnat klidnou atmosféru posezení v restauraci při zážitkové gastronomii či se pobavit na golfové akademii.

V rámci destinace je k dispozici 6 kvalitních golfových resortů, kde si můžete zahrát golf, např. v blízkosti těžební věže, v zámeckém parku či v samotném srdci hor. Spojením dvou golfových hřišť v Beskydech (v Ostravici a Čeladné) došlo k vytvoření největšího golfového resortu v České republice a jednoho z největších v Evropě.

V oblasti kongresové turistiky není dokonalé zázemí pouze otázkou konferenčních sálů a ubytování, ale také uměním vytvářet nezapomenutelné zážitky.

Destinace Severní Morava – to je jedinečná lokalita na trojmezí Česka, Slovenska a Polska, která nabízí PESTROBARVENÁ a jedinečná místa pro vaše akce i originální programy pro skupiny.