Bavte se

Místo, kde zábava nikdy nekončí

Přijet do Ostravy na firemní akcí a nezažít naši kulturní a noční scénu? Nemyslitelné! Organizátorům eventů doporučujeme spojit jejich akci s kulturní nebo sportovní událostí, která v regionu zrovna probíhá. Ostrava je městem, kde zábava nekončí. Přijeďte k nám a zažijte skutečnou Ostravu.

Divadla

Opera, balet, muzikál, činohra, opereta. Nebo také divadelní festivaly jako například mezinárodní loutkařský festival Spectaculo Interesse, který do Ostravy přináší nejvýraznější loutkářské inscenace z celého světa. V Moravskoslezském kraji najdete vše, co máte rádi.

Festivaly a sportovní události

V Moravskoslezském kraji se po celý rok koná spousta festivalů různého zaměření a různé velikosti. Každoročně zde probíhají festivaly klasické hudby Svatováclavský hudební festival, Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka či festivaly Ostravského centra nové hudby. Od roku 2002 se v Ostravě koná multižánrový hudební festival Colours of Ostrava, který do Ostravy přivádí řadu hvězd a desetitisíce návštěvníků. Nelze opominout Dny NATO, největší bezpečnostní show v Evropě. Mezi další významné kulturní akce patří filmové a divadelní festivaly Jeden světOstrava Kamera OkoMezinárodní festival outdoorových filmů nebo oblíbené Letní shakespearovské slavnosti, které se konají pod širým nebem na Slezskoostravském hradě. Zvykům a tradicím se pak věnuje Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění, festival Folklor bez hranic nebo Gorolské slavnosti v Jablunkově.

Moravskoslezský kraj je také regionem sportu. Ne nadarmo byla moravskoslezská metropole evropským městem sportu roku 2014. Kromě řady volnočasových aktivit v Jeseníkách a Beskydech je Ostrava dějištěm významných sportovních akcí. Například věhlas atletického mítinku Zlatá Tretra každoročně přitahuje světové atletické rekordmany a rekordmanky. Díky dostatečným a kvalitním kapacitám Ostrava hostila Mistrovství světa v ledním hokeji (2017), Mistrovství Evropy v krasobruslení (2017) a atletický Kontinentální pohár (2018).

Další festivaly a sportovní události se nachází v sekci PRAVIDELNÉ AKCE.

Stodolní ulice

S více než šedesáti bary, restauracemi, kluby a hospodami je tato legendární část Ostravy ulicí, která nikdy nespí. Na Stodolní ulici najdete kluby s jazzovou nebo alternativní hudební produkcí, tančírny, karaoke, casina, bowling, billiard i klidné posezení. Podniky se odlišují interiérem, nabízenými specialitami a hlavně hudbou, která se line ulicí. Věhlas Stodolní ulice přesáhl hranice České republiky. Za skvělou atmosférou se sem sjíždějí zájemci lační zábavy z celé země, ale i Slovenska, Polska, Německa či Velké Británie.

Nákupy

Nakupování v regionu je příjemné díky mnoha nákupním centrům, která nabízí na jednom místě zboží známých i méně známých značek. Trendem poslední doby jsou obchody s autorskou módou místních návrhářů, které se usadily v centru Ostravy.

Kalendář všech akcí v Ostravě →.

Kontaktujte nás pro více informací s přípravou vhodného incentivního programu.